WORDPRESS PLUGINY

Pluginy (Plugins) pro redkační systém WordPress.


Pluginy jsou další nadstavbou redakčního systému WordPress

Pluginy jsou další nadstavbou redakčního systému WordPress, díky které je možné implementovat do vašeho webu další nástroje potřebné pro jeho požadovanou podobu a provozní možnosti. Stejně jako v případě šablon, tak i základní pluginy jsou obsaženy v instalačním balíčku redakčního sytému WordPress.

Pluginy plnící úkoly, které nejsou z pohledu návštěvníka vůbec vidět, což neznamená, že nejsou důležité. Sem patří například Akismet (ochrana před spamem v komentářích příspěvků), WP Super Cach (automatické ukládání obsahu stránek do mezipaměti – zrychlení prohlížení stránek), All In One SEP Pack (nástroj pro realizaci důležitých SEO opatření), WP Memory Usage (Zobrazuje míru využití PHM Memory limitu) a další.

Pluginy zabezpečující nástroje využitelné návštěvníkem webu. Sema patří například NextGEN Gallery (nástroj pro vytváření,správu a zobrazování obrázkových galérií), Breadcrumb NavXT (drobečková navigace), Page Links To (přesměrování stránky na jinou URL), Simple Lightbox (jednoduché efektní zobrazování obrázků), WPML String Translation (vícejazyčnost webu), Download Manager (správa souborů ke stažení) a mnoho dalších.

Pro jednotlivé funkcionality vetšinou existuje více různých pluginu, je třeba pečlivě vybírat a otestovat ten nejvhodnější. Stejně jako u šablon je možné na internetu najít také pluginy zdarma i pluginy placené. U pluginů dostupných zdarma doporučuji používat pouze ty, které jsou dostupné na webu http://wordpress.org/. Na tomto webu jsou u jednotlivých pluginů poskytovány doplňkové informace, jako např. poslední aktualizace, kompatibilita s verzemi redakčního systému, minimální požadavky na redakční systém apod.

„Pes, kterého uzdravíš, tě nikdy nekousne. To je hlavní rozdíl mezi zvířetem a člověkem.“ Mark Twain