WORDPRESS ŠABLONY

Šablony (Themes) pro redkační systém WordPress.


Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus ercusantium

Šablona je samostatný prvek redakčního systému, který obsahuje nastavení rozmístění jednotlivých prvků na stránkách (logo, navigace, postranní panel, zápatí, apod.) a současně obsahuje vizuální podoby webu (barvy, velikosti, písmo, rámečky, odkazy, vzhled a velikost obrázků, apod.).

Samotný redakční systém neumí stránky zobrazit, k tomu potřebuje mít přiinstalovanou alespoň jednu šablonu. Aby na začátku nevznikly problémy obsahuje WordPress tzv. předinstalované šablony. To jsou šablony, které jsou automaticky součástí instalačního balíčku samotného redakčního systému WordPress. Jsou to šablony Twenty Ten, Twenty Eleven, Twenty Twelve a Tventy Thirten. Díky těmto šablonám, můžete s WordPressem na svém webu začít pracovat hned po jeho instalaci.

Další šablony, díky kterým můžete realizovat své kreativní představy o vizuální podobě webu můžete získat buď zdarma (na internetu je jich dostupné velké množství), nebo zakoupením od firem, které se vývojem šablon zabývají (ceny se pohybují cca od 0,99 – 100 $).

„Kdyby se mužům dostávalo manželek, jakých si zasluhují, měli by zatraceně těžký život.“ Oscar Wilde